Budowa Pola vol.39 Wasza pomoc bezcenna.
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zone

PostWysłany: Wto Paź 30 2007 23:57    Temat postu: Budowa Pola vol.39 Wasza pomoc bezcenna. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Pisałem już na forum WLKP, teraz ogólny.

Mieszkam w Poznaniu mam około 3 tys metrów ziemi w bardzo dobrym miejscu tzn obrzeża Poznania, dojazd z ścisłego centrum samochodem około 15 min , autobusem 30 min. Ziemia to obecnie pole. mogę na preferencyjnych warunkach wydzierżawić kolejne 3-4 tys metrów z możliwością wykupienia (jeżeli będzie gotówka w przyszłości). Razem docelowo pole do gry miało by około 6-7 tysięcy metrów. Budowa od podstaw ogrodzenia, na polu okopy, kawałki "zrujnowanego" domu, bale, przeszkody na środku autobus lub wojskowy star.Cała działka była by obsadzona 1.3 metrowymi sosnami. Zaplecze na początek barak na przebieralnie, butka z jedzeniem , miejsce na grilla i ognisko. Pole służyło by też do jazdy terenówkami Mercedes G, Uaz ale to w przyszłości. Docelowo świadczyłbym usługi dla rodzin aktywnie spędzających czas oraz firm na imprezy integracyjne. Baza Hotelowa Knajpa super warunki około 2 km od pola (właściciel dobry kumpel) Co myślicie o powodzeniu projektu. Jaka gotówka potrzebna na rozkręcenie interesu? (biznesplan będe robić na dniach) Działka jest położona na terenach przeznaczoną na działalność gospodarczą obecnie puste pola w okolicach 500 m żadnego domu. Interesują mnie koszta

15 Markerów
15 Kabinezony maski itd
Ogrodzenie działki
Pozwolenia

Dziękuje Wam koledzy bardzo. Pozdrawiam
ps. Grałem dwa razy , jeżeli wejdę w interes zacznę grać aby poznać zasady itd

Czy ktoś z Poznania i okolic chciałby służyć swoją radą przy budowie i późniejsza praca przy obsłudze pola?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
penguin

Staż (od roku): 2007
Drużyna: ASSASSINS - drużyna leśna

PostWysłany: Sro Paź 31 2007 2:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moge Ci udzielić na pewno jednej dobrej rady, w trakcie rozkręcania biznesu, czyli chociażby teraz graj w paintball. Lepiej zrozumiesz gre, przez co będzie wiedział czego może oczekiwać gracz i pewnie pomoże ci to w lepszym zaprojektowaniu pola.

Dużo ludzi kupuje markery tippmann 98 na komercje, popytaj po sklepach albo postaraj się ściągnąć z USA (ale nie wiem jak jest ze ściąganiem tak dużej ilości i jak z cłem, bo jeden marker łatwo puścić bez cła). Jeśli w PL to podzwoń po sklepach i powiedz czego potrzebujesz przy takiej ilości pewnie dostaniesz jakąś zniżkę. Firma smartparts wypuściła ostatnio kilka tanich markerów, wyglądają przyjemnie, cena od sztuki to 140 - 150 $. Sprawdź na sieci w stanach są już dostępne ale nie wiadomo jak bedą się trzymać na komercji bo to markery elektropneumatyczne.
do góry
rzemysz

Staż (od roku): 04'
Drużyna: JWP :))

PostWysłany: Sro Paź 31 2007 20:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wlasciwie to mialem odpisac na wlkp, ale skoro watek pojawil sie tutaj - zrobie to tu.

Inicajatywa ze wszech miar godna uznania, jednak... Jednak skoro piszesz ze grales 2x, calosc brzmi nieco groteskowo. To tak jakbys chcial otwierac restauracje, bedac w kuchni kilkakrotnie.

Pingwin ;) nawinal co naprawde ma znaczenie, to pewna zaleznosc ktora w tej dziedzinie funkcjonuje wszedzie - przez nas dla nas.
Krotko - pograj na innych polach, pograj na scenariuszach, spedz dlugie godziny na szperaniu w sieci za wiedza teoretyczna - uzbrojony w doznania empiryczne, poparte teoria i doswiadczeniem doswiadczonych - ruszaj do dziela! :))

Calkiem juz powaznie, proponuje pogadac z ludzmi ktorzy takie pola prowadza. Do ich znalezienia wystarczy ten portal. Srodowisko pb jest puki co na tyle waskie ze panuja tu niemal rodzinne relacje :))

Pozdrawiam
do góry
Zone

PostWysłany: Czw Lis 01 2007 0:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rzemysz napisał:
Wlasciwie to mialem odpisac na wlkp, ale skoro watek pojawil sie tutaj - zrobie to tu.

Inicajatywa ze wszech miar godna uznania, jednak... Jednak skoro piszesz ze grales 2x, calosc brzmi nieco groteskowo. To tak jakbys chcial otwierac restauracje, bedac w kuchni kilkakrotnie.

Pingwin ;) nawinal co naprawde ma znaczenie, to pewna zaleznosc ktora w tej dziedzinie funkcjonuje wszedzie - przez nas dla nas.
Krotko - pograj na innych polach, pograj na scenariuszach, spedz dlugie godziny na szperaniu w sieci za wiedza teoretyczna - uzbrojony w doznania empiryczne, poparte teoria i doswiadczeniem doswiadczonych - ruszaj do dziela! :))

Calkiem juz powaznie, proponuje pogadac z ludzmi ktorzy takie pola prowadza. Do ich znalezienia wystarczy ten portal. Srodowisko pb jest puki co na tyle waskie ze panuja tu niemal rodzinne relacje :))

Pozdrawiam

Witam

Dziękuje za odpowiedź . Jak tylko wyzdrowieje mi noga bedę grać na imprezach organizowanych w Poznaniu i Pleszewie, chcę poznać ludzi ich sugestie odnośnie tego interesu.
Trzeba pamiętać że podstawą ma tu być zarobek a nie hobby a jak sie połączy to i to zrobi się super. Moim hobby są auta również te terenowe i na pewno umieścił bym je w programie. interesuje mnie też czy w tym biznesie relacja są naprawdę tak dobre jak mówicie. Czy nie ma tej chorej wszechobecnej rywalizacji po trupach ?! Poizdrawiam
do góry
rzemysz

Staż (od roku): 04'
Drużyna: JWP :))

PostWysłany: Czw Lis 01 2007 11:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chora rywalizacje po trupach tworza ludzie a nie biznes.
Tak samo jak dobra atmosfere.

Ta zaleznosc jest prosta jak drut - zaloze sie ze to samo funkcjonuje w offroadzie. Co nie znaczy ze statystyka przestaje obowiazywac ;) zawsze znajdzie sie jakas czarna owca :)

Generalnie to ciezka i brudna robota :)) nie chce cie zniechecic, jednak jezeli chcesz cos zrobic dobrze to trzeba temu poswiecic "troche" uwagi.
Wlozysz w to serce, i ludzie to docenia - za tym pojdzie satysfakcja z dobrze wykonanej roboty i sakiewka nieco sie napelni :))

Szczerze polecam cierpliwe grzebanie na tym portalu, znajdziesz tu wiekszosc odp. na nurtujace Cie pytania, rowniez kontakt do ludzi ktorzy podziela sie wiedza. No i grac, grac, grac... bez tego sie niestety nie da zalapac o co chodzi :D

Pozdrawiam
do góry
Zone

PostWysłany: Czw Lis 01 2007 12:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rzemysz napisał:
Chora rywalizacje po trupach tworza ludzie a nie biznes.
Tak samo jak dobra atmosfere.

Ta zaleznosc jest prosta jak drut - zaloze sie ze to samo funkcjonuje w offroadzie. Co nie znaczy ze statystyka przestaje obowiazywac ;) zawsze znajdzie sie jakas czarna owca :)

Generalnie to ciezka i brudna robota :)) nie chce cie zniechecic, jednak jezeli chcesz cos zrobic dobrze to trzeba temu poswiecic "troche" uwagi.
Wlozysz w to serce, i ludzie to docenia - za tym pojdzie satysfakcja z dobrze wykonanej roboty i sakiewka nieco sie napelni :))

Szczerze polecam cierpliwe grzebanie na tym portalu, znajdziesz tu wiekszosc odp. na nurtujace Cie pytania, rowniez kontakt do ludzi ktorzy podziela sie wiedza. No i grac, grac, grac... bez tego sie niestety nie da zalapac o co chodzi :D

Pozdrawiam
Dzięki
do góry
Zone

PostWysłany: Pon Lis 12 2007 23:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja choroba nogi jeszcze bardziej się pogłebiła zamiast polepszać ale pomysł ciągle istnieje chodź przybiera nowe kształty. Pozdro
do góry
maryo

Staż (od roku): 2008

PostWysłany: Sro Sty 16 2008 15:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hejka,

No i jak tam z biznesem? Udało Ci się coś stworzyć o otworzyć?
Pozrdro Serdeczne.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
SarS87

Drużyna: Native Killers

PostWysłany: Czw Sty 17 2008 9:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odgrzebany troche temat z dawna, ale tez dorzuce swoja sugestie;) a mianowicie:
paintball paintballem, sprzet sprzetem, hotele niedaleko hotelami niedaleko, ale moim zdaniem musisz pamietac o tym zeby przeznaczyc odpowiednie pieniadze na reklame tego wszystkiego...i to nie odpowiednie w rozumieniu ogloszenie w echo dnia, tylko jakas reklama w radju itp itd...moze billboardzik;) w chwili obecnej zeby zaistniec trzeba ludzi przyciagnac na poczatek, jak bedzie dobre, fajne pole to git wtedy sami beda sobie polecac. Ale na poczatek trzeba pamietac o funduszach na reklame;)
Dobra opcja to rowniez porozumienie, umowa z jakimis firmami, centrami szkoleniowymi ktore juz istnieja na rynku i maja klienta, o ktorego zdobycie musialbys walczyc...poki co chyba tyle;)
do góry
Menel

Staż (od roku): 2011

PostWysłany: Czw Sty 17 2008 13:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W 2006 założyłem firmę paintballową w praktycznie identycznych warunkach jak twoje zatem napiszę co i jak było u mnie. co źle co dobrze itp .itd.

przed założeniem nigdy wcześniej nie grałem zatem byłem zielony - ale to jak się okazało nigdy nie miało znaczenia bo "prywaciarze" czyli osoby z własnym sprzętem nigdy się nie pokazali ;) - ich motto "po co mam płacić" , "nikt mi nie będzie mówił gdzie mam grać i jeszcze płacić za to" takie teksty były u mnie. zatem 95% osób grających u ciebie będą świeżymi i nie doświadczonymi klientami. czasem spotkasz grupkę która już kiedyś grała (najczęściej las). zatem o to się nie bój.

moje pole = 3000m2 na początku + sporo rezerwy. super miejsce - 200m od kurortu letniego - jezioro, plaże, karczma itp.

teren przygotowany przeze mnie to m.in.
- 50m okopów zabezpieczonych drewnem
- 2 makiety domków - 20m2
- opony - z fadromy (2,5m). ciężarówki, osobówki
- worki z piachem
- szpule drewniane 1-2m wys.
- 4m kopiec na flagę na środku.
- snopki siana (1 sezonowe)
- beczki, palisady, maluch itp.
ogrodzone 2,5m siatką + teren "bazy" >300m2 z namiotem wojskowym. ławkami, stolikami.

wszystko ładne i bardzo pozytywnie odczuwane przez klientów. ALE koszta:
- opony = transport (kilka stów i masz ich pełno)
- snopki - 3zł za jeden 0,5m3
- okopy - w sumie jakieś 2000zł
- domki - 1500zł
- maluch - 200zł
- worki + robocizna - 500zł
- beczki, palisady itp - 1000-3000zł zależy ile (ja ciągle dokupywałem)

suma za przeszkody - 7500zł
dużo ale jest ich sporo i zapełniają cały teren 3000m2. bardzo duże urozmaicenie. no i wliczona robocizna dla 4os co pomagały bardzo dużo.

ogrodzenie - siatka + rurki/stemple+ robocizna - 3000zł
najtaniej kupić "dzianinę cieniującą" 350zł za 80mb

namiot - 500zł
stoliki i lawy - samoróbki - 200zł
"zadaszenie" stolików z siatki maskującej 121m2 - 700zł
parking "kamyczkowy"+ ścieżki - 3000zł
skoszenie całego terenu wraz z kosiarką (tej co na barach nosisz) - 1000zł - zwykła nie da rady wysokiej trawy/chaszczy skosić.

koszt całkowity postawienia pola to około 16000zł
praca na 2 miesiące codziennej harówy (4-8h) dla 4-5os. stanowi to spory % w tej cenie i dużo zależy od twoich znajomych i ich cen. za darmo nikt nie będzie robił takiej ciężkiej roboty.
odciski, ból, wycieńczenie, bród to norma przez te 2 miechy. piszę tak gdyż miałem "ochotników" - przyszli tylko raz ....

ograniczenia - u mnie jest to teren uznany za "pola/łąki" - zatem nie można budować wysokiego ogrodzenie, kibla nawet postawić nie możesz ani żadnej nieruchomości typu budynek, garaż. szczegółów poszukaj w prawie bo coś tam można.

sprzęt to na początek
tipmann 98 - ale lepiej dopłacić 100 na bt-4 - łatwiejszy w serwisowaniu na polu, mniej części się niszczy. różnica się spłaci, a kłopotów dużo mniej

butla - najlepiej 20oz on/off - duża = mniej przerw w grze. on/off ułatwia obsługę.

maski - najtańsze termiczne - są droższe od normalnych o około 50-70% ale warto. nie parują więc ludzie nie ściągają ich na terenie gry i nie marudzą że dziadostwo. innymi słowy poprawia bezpieczeństwo i zadowolenie. na dodatek "ręczne ścieranie pary" powoduje szybkie zarysowanie szybek przez co po 3-4 miechach będziesz musiał wszystkie wymienić na nowe. w tedy koszt i tak się zrówna z termalnymi które u mnie po 3 miechach ledwo rysek na nich widać i są ok.

mundur - 60-100zł
czyli zestaw na osobę to około 700-800zł

duża butla co2 30kg, lub średnia 20kg. jeśli małe 6kg to minimum 3. (duże wynajmujesz np. 1zł za dzień i wymieniasz na nowe jak stara się skonczy. małe kupisz za 100-200zł i tylko nabijasz) - jeśli możesz to załatw z syfonem.
waga kuchenna - 35zł - ważne przy ważeniu butli i stwierdzaniu ile gazu zostało - zmniejsza koszty marnowanego gazu.
hrono - 350zł ale nie jest niezbędne - możesz hronować w sklepie/serwisie albo u znajomego.
faty - 100, 50 , najlepiej 100 z przedziałkom na 50. 20sztuk - w ten sposób nie liczysz przy kliencie i nie trwa to 10 min.
loadery - 10zł/sztuka
wyciory, oringi (warto mieć zapas gdyż dużo ich schodzi) i pierdółki - 100-200zł
kulki - kupuj większe partie i targuj się. z reguły przy 10 kartonach dostaniesz zniżkę już zauważalną.
a kulki to 30-40% podstawowych kosztów działania. czyli od przychodu np. 10os * 200 kulek * 0,2 gr/kulkę = 400zł przychodu i od razu odejmujesz kulki i wychodzi 260zł :/
jeśli pracujesz sam to z tych 400zł zostanie ci mniej niż połowa. a to tylko koszty operacyjne. co miesiąc ponosisz też koszty "stałe"

zatem zrób biznes plan zyski/koszty- kilka rad.
czerwiec - wrzesień - duży ruch - nawet 2-4 grupy na weekend + 2-4 w tyg.
maj,październik, - 2-4 na tydzień
reszta - 3-8 na miesiąc
zatem zima też trochę dorabia ale nie wiele.

przeciętna grupa to 8-14 os. przy czym u mnie na początku przychodziło pełno 4-10os. a ostatnio większość ma >10.
średnio 150-200 kulek na osobę - na początku 100
różnica wynika z faktu iż na początku młodzież to było 90% klientów teraz zaledwie 20%. a wiadomo mają mniej kasy.

moje dane dotyczą firmy 1 rocznej czyli na 2 sezon gdzie już reklama i zadowoleni klienci zrobili swoje.

koszty stałe
- zus - na początku przez 2 lata możesz mieć zniżkę znaczną - 280zł
- podatek od nieruchomości - od 3000m2 - 1600rocznie około
- dzierżawa - u mnie to baaaardzo dużo i zżera około połowy zysku.
- płace
- trochę innych ale zależy od firmy i warunków

reklama:
ulotki - ale warto rozdawać je tylko na festynach i większych imprezach po ustaleniu z organizatorem. rozdasz bardzo dużo w krótkim czasie. na ulicy ludzie wywalają i nawet nie ma to większego sensu. chyba że kogoś wynajmiesz ale musisz mieć zaufanie.

wizytówki - dla głównie dla klientów - 1 osoba zaprasza kilka(naście) i często te osoby też chcą mieć kontakt i zorganizować własną grę ze swoimi znajomymi.

plakaty - jeśli masz ochotę co 2 dni rozwieszać to ok. ale mi szybko się znudziło. często w momencie gdy skończysz rozwieszać na pierwszych słupach już są częściowo zaklejone. lepiej ugadać siez restauracjami, pubami itp i tam rozwiesić + ulotki

bilboard - szkoda kasy - 3000-6000zł na sztukę - nie ta branża - nie spłaci się a nawet to będziesz musiał wiele osób obrócić zanim się spłaci. szkoda kasy i czasu. chyba że pokusisz się o 1 w centrum miasta.

radio, TV - tylko regionalne radio - najlepiej młodzieżowe. ale koszta też spore i musiałbyś bardzo dużo spotów wykupić. w końcu nikt w 2s nie zapamięta www albo telefonu. musiałby usłyszeć wiele takich spotów.
to nie to co przeciętna reklama np. AUDI, adidas. tam tylko nazwa się liczy. u nas najważniejszy jest kontakt, czyli tel. www

niekonwencjonalne reklamy - zależy od inwencji i możliwości.

==========================================================================================
mam nadzieję, że moje wywody przydadzą ci się choć trochę.

I od razu wspomnę, iż dane bezpośrednio związane z moją firmą są mienione/zaokrąglone/uproszczone, dane te są zlepkiem z kilku firm. zachowują swoją wartość merytoryczną ale nie ukazują wszystkiego na temat mojej firmy ze względów "bezpieczeństwa" działalności ;)
do góry
Aloo

Staż (od roku): 2002
Drużyna: SABOTAGE

PostWysłany: Czw Sty 17 2008 13:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wow - fajne zestawienie :) Komus sie chcialo wszystko rozpisac. Gratulacje!

Tylko jedna poważna uwaga ( i nie chodzi mi o pisownie ;) )

Menelutor napisał:
hrono - 350zł ale nie jest niezbędne - możesz hronować w sklepie/serwisie albo u znajomego.

Na polu komercyjnym powinno byc obowiazkowo! A jesli jeszcze jest CO2 zamiast HP to chronowanie u znajomego albo w sklepie nic nie daje.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Hetman

Staż (od roku): 2004

PostWysłany: Czw Sty 17 2008 13:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JA bym dodał od siebie względem chrono - Twoje podejścje trochę martwi. Chrono jest dla mnie obowiazkiem, przy niestabilności co2 wahania z nabicia mogą być spore (!), przy hp faktycznie można rzadziej chronować (bo regulator).
No i przyjdzie ktoś ze stażem się ustawić a Ty NIE MASZ CHRONO???
do góry
Busi [Krejsers]

Drużyna: Krejsers

PostWysłany: Czw Sty 17 2008 14:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zajebisty organizator, trzeba przyznac :D
do góry
babcia

Staż (od roku): 1995
Drużyna: Banshee/Madsheep/Pieszczoszki Babuni/1 Samodzielny Pułk Kawalerii Kozackiej

PostWysłany: Czw Sty 17 2008 16:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Menelutor:

ogrodzenie - siatka + rurki/stemple+ robocizna - 3000zł
najtaniej kupić "dzianinę cieniującą" 350zł za 80mb

Ja tu jeszcze sie dorzucę - jak przez "dzianinę cieniującą" ktoś straci oko bo kulka przeszła bez żadnego problemu to problem też będziesz mieć Ty.

Z tego co widzę starasz sie oszczędzać na rzeczach na których oszczędzać sie akurat nie powinno.

Zdrówko
do góry
Menel

Staż (od roku): 2011

PostWysłany: Pią Sty 18 2008 0:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hrono - napisałem że na początku to nie jest niezbędne. czyli można je kopić za pierwsze zyski ale nie trzeba wliczać w koszta rozpoczęcia działalności. zresztą przy shronowaniu na 250-260 raczej nie ma dużej szansy że przekroczy barierę 300fps. dlatego tak napisałem.

a co do dzianiny - widziałem wiele pól z takimi i nikt nie narzeka. u mnie przez trafienie nie powstała ANI JEDNA dziura. nie wiesz co to jest to nie pisz - bardzo trwała powierzchnia z malutkimi dziurkami. nawet jak wskoczysz całym impetem to się odbijesz. super sprawa.
do góry
Hetman

Staż (od roku): 2004

PostWysłany: Pią Sty 18 2008 2:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eee, nie no, ostry jesteś. Może jak skoczysz na siatkę to jej nie przebijesz ale nie wiem co masz za unikat bo normalnie przez wszystkie cieniujące kulka przelatuje, trzeba składać ze trzy warstwy żeby to miało jakiś sens a wtedy to już się mija z celem bo finansowo na jedno wychodzi a napieprzysz się z tym dodatkowo.
Wiem, widziałem w akcji, testowałem.

Widzę że temat o chrono jest na czasie, nie ma co...

Szansa na co2 jest jak najbardziej, bo: zależy jakie butle Ci przywiozą i jak je przelejesz, jaka będzie temperatura na grze, jak się rozreguluje marker od wstrząsów / braku smaru / nadmiaru brudu itp - i to się wszystko składa. Na hp połowa odchodzi ale też bez przesady. Nie masz chrono i nawet nie jesteś świadomy co się ze sprzętem dzieje, ale czego oczy nie widzą...

Zapomniałem poprzednio dodać że na chronowanie też schodzi kasa bo jak regulujesz te 20-30 markerów i się konkretnie przyłożysz to worek kulek pójdzie...
do góry
babcia

Staż (od roku): 1995
Drużyna: Banshee/Madsheep/Pieszczoszki Babuni/1 Samodzielny Pułk Kawalerii Kozackiej

PostWysłany: Pią Sty 18 2008 9:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Menelutor:

Widać że - tak jak napisałeś - o paintballu zaczynając organizować firmę miałeś zerowe pojęcie a i teraz masz jak widzę niewiele większe. Zaniedbywanie spraw bezpieczeństwa to jak dla mnie po prostu głupota - skrajna nieodpowiedzialność. Ciekawe że w Twoim zestawieniu nie ma ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. Jeśli coś się wydarzy to kwitek który podpisują Twoi klienci że wszelka odpowiedzialność nie leży po Twojej stronie (jeśli go w ogóle podpisują) dla sądu będzie tylko świstkiem papieru.

Brak chrono przy zasilaniu klamek CO2 to kolejna głupota. Jak napisał Hetman - CO2 jest na tyle niestabilne termicznie że nie masz pojęcia jaka jest prędkość wylotowa klamek schronowanych gdzie indziej - jeśli w ogóle są chronowane. Nabite z zimnej butli, tak schronowane a potem idą na słoneczko. I zamiast 250 masz 350fps - zwłaszcza przy dość prymitywnych klamakach bez żadnych regulatorów ciśnienia.

Co do dzianiny: mylisz się. Ale to zrozumiesz gdy kulka która przejdzie przez coś takiego kogoś trafi. Tak sie składa że przez ponad już 10 lat nie spotkałem sie z siatką niededykowana do paintballa która by dawała dobre zabezpieczenie. Na dodatek zmartwię cię jeszcze: napięta siatka paintballowa mocno ostrzelana kulkami tez potrafi je przepuścić. W krytycznych miejscach (tam gdzie leci dużo kulek bo np. jest ulubiona przeszkoda graczy) przydaje się jej podwójna warstwa. Do dziś wspominam zdarzenei sprzed ~5 lat gdy na jednych zawodach dostałem nierozbita kulką tuż pod oko. Stojąc tuż za siatką którą kulka rozerwała mimo że teoretycznie nie powinna.

Mimo wszytko życzę Ci by Twoi kliencie nie zaliczyli żadnego wypadku - pomyśl sobie nad tym co napisałem.

Zdrówko

BTW: widziałem już wielokrotnie jak właściciele niektórychpól próbują oszczędzać na bezpieczeństwie. Parę lat temu do moich rąk trafiły szybki do masek - sprzedawane na komercję. Niby fajne bo tanie. Tyle że zamiast z dedykowanego tworzywa (lexan i podobne) były produkowane najprawdopodobniej z PVC czy czegoś podobnego. Efekt był taki że kulka z bliska wybijała w szybce dziurę albo wręcz powodował rozsypanie się szybki na kawałki. Ale co tam bezpieczeństwo - tanie było. Jeszcze zaliczyłem opierdol że ujawniłem całą sprawę tu na forum wraz ze zdjęciami z testów.

Widziałem też na jednym z pól butle do CO2 z wkręconymi w nietanimi regulatorami HP. Ładowane niby tylko do 2000psi. I też usłysząłem że sie przypierdalam - "bo to przecież działa"...
do góry
.Mnich

Drużyna: Templars

PostWysłany: Pią Sty 18 2008 9:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam małe pole koło domu 40x20m. Też kupiłem siatkę cieniującą, bo byłem pewien że wystarczy. Niestety przez jedną warstwę kulki przechodzą z odległości 5m bez żadnego problemu. Mam dwie warstwy i to też nie zabezpiecza w 100%. Nie testowałem innych siatek, więc nie wiem. W tej co ja mam oczka są przeplatane, więc po uderzeniu kulki, się rozchodzą.

Co do chrono
1. bezpieczeństwo na 1 miejscu, szczególnie na komercji. Osoby nie związane z paintem nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Jeden z zawodników speeda opowiadał jak sędzia dostał w szybkę od maski i się rozsypała. Kiedy sprawdzili zawodnika miał 350fts. A gdyby dostał serią...?

2. 300-400zł przy kosztach tworzenia pola, to nie jest duży udział

3. wygoda - zawsze mam swoje, nie muszę nikogo prosić, kiedy chcę to sprawdzam sprzęt.

to tyle mojego wywodu :)
do góry
Pablo

Staż (od roku): 1998
Drużyna: Aliens

PostWysłany: Pią Sty 18 2008 9:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale Kolega zaznaczyl ze robi komerchy dla noobow, wiec problemow niema, bo nie wiedza, tacy starzy to sie odrazu przywala, ze chrono, ze siatka....
do góry
Lenny

Staż (od roku): 666
Drużyna: Goodfellas

PostWysłany: Pią Sty 18 2008 13:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dajcie spokoj chlopu, nie widzicie ze Menelutor jest expertem w KAZDEJ dziedzinie ;)
I nie uzywa slownika ;)
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> główne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: